Zimowa odzież ochronna i robocza

Jak wybrać odzież zimową do pracy?

Odzież ochronna powinna przede wszystkim zabezpieczać przed warunkami atmosferycznymi. Zima jest porą roku, do której szczególnie trzeba się przygotować. Praca w zimnych halach produkcyjnych czy na zewnątrz budynków to nie są sprzyjające warunki do pracy. Niska temperatura, wilgoć, deszcz czy śnieg nie sprzyjają wydajności pracownika. Dlatego pracodawca na podstawie art. 237 Kodeksu pracy jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo przed zagrożeniami wynikającymi z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wiąże się to z zakupem odpowiedniego ocieplanego ubrania roboczego. Nasz sklep BHP-EKO posiada ciepłe odzież roboczą w pełnym zakresie rozmiarów. Ceny ocieplanych kompletów roboczych są przystępne, więc zapewnienie pracownikowi komfortu nie wiąże się z dużymi wydatkami.

Jak wybrać odzież roboczą na zimę?
Jak wybrać ciepłe ubrania robocze

Jakie ocieplane ubrania robocze na zimę?

Na komplet zimowej odzieży roboczej składają się kurtki zimowe, polary, spodnie ocieplane, zimowe buty i dodatki takie jak czapka czy ocieplane rękawice. Ubrania BHP na zimę zabezpieczają przed chłodem i opadami, a buty zimowe oprócz zapewnianiem ciepła, chronią przed poślizgnięciem się. Taki zimowy zestaw ciuchów roboczych z pewnością zwiększy wydajność pracownika, a pracodawcy da pewność, że wypełnił swoje obowiązki.

Ocieplane kurtki i spodnie robocze na zimę

Pierwszym i podstawowym elementem zimowej odzieży ochronnej jest ciepła zimowa kurtka. Ocieplana kurtka robocza wykonana jest najczęściej z poliestru. Materiał ten jest oddychający, wodoodporny i odporny na uszkodzenia, dzięki czemu kurtka jest praktyczna i wygodna. Robocze kurtki ocieplane są polarem lub innym termoizolacyjnym materiałem. Kurtka na zimę wyposażona jest w zamek błyskawiczny zabezpieczony dodatkowo rzepem, również mankiety rękawów zapinane są na rzepy, dzięki czemu poprawiają termoizolację oraz zwiększają komfort podczas wykonywania pracy. Robocza kurtka zimowa posiada ocieplany kaptur z troczkami i stoperem, który jeszcze lepiej chroni przed wyziębieniem i opadami atmosferycznymi. Obowiązkowym elementem wszystkich roboczych ubrań, a więc i ubrań na zimę, są kieszenie, które są niezbędne do trzymania podręcznych narzędzi i rzeczy osobistych.

Kolejnym ważnym elementem zimowego stroju roboczego są ocieplane spodnie i ogrodniczki. Tak jak kurtki robocze, tak również ocieplane spodnie wykonane są w nieprzemakalnego poliestru. Jak każde robocze spodnie, są one wyposażone w kieszenie umieszczone w pasie i na nogawkach. Zimowe spodnie ochronne, posiadają wzmocnienia na kolanach. Ocieplenie spodni na zimę powoduje, że pracownik nie odczuje chłodu podczas wykonywania prac na zewnątrz budynków.

W sklepie BHP-EKO znajdziecie ładne zimowe kurtki i spodnie, z których można stworzyć profesjonalny komplet roboczy na zimę.

Ocieplane kurtki i spodnie robocze
Ocieplane buty robocze na zimę

Ocieplane buty dla pracowników

Bardzo ważnym elementem zimowego ubrania roboczego są ciepłe i nieprzemakalne buty. Buty robocze na zimę doskonale chronią stopy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Masywna, odporna na ścieranie podeszwa ocieplanych butów zimowych jest antypoślizgowa, co chroni pracownika przed upadkiem, ale też izoluje przed zimnem, wilgocią i wodą. Buty ocieplane w zależności od modelu posiadają wysoką lub niską cholewkę. Sprawdzą się one w każdych warunkach, są gwarantem komfortu i wygody podczas pracy. Design butów ocieplanych jest sportowy, a różnorodne kolory nadają estetyki. Sklep i hurtownia BHP-EKO posiada szeroką ofertę ocieplanych butów bardzo dobrej jakości i w przystępnych cenach.