Odzież robocza dla kobiet

Potrzeba komfortu w pracy nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn, ponieważ kobiety również jej potrzebują. Ubrania BHP to nie tylko kwestia czysto praktyczna czyli ochronna przed warunkami atmosferycznymi czy urazami. Odzież robocza powinna zapewniać komfort i wygodę dla każdego pracownika, niezależnie od płci. Nasz sklep BHP EKO pomyślał również o potrzebach kobiet i zaopatrzył się w damskie modele odzieży i obuwia.

Komfort i wygoda damskich ubrań roboczych

Nie da się ukryć, że ciało kobiety różni się od ciała mężczyzny i dlatego kobieca odzież BHP wymaga zupełnie innych krojów. Aby spełniać swoje funkcje, odzież ochronna powinna być odpowiednio dostosowana. „Uniwersalność” nie zawsze sprawdza się w przypadku damskiej odzieży BHP. Inna długość nogawek i rękawów, wcięcie w talii – to tylko niektóre podstawowe różnice, jakie powinny spełniać damskie ubrania robocze. Różnice w budowie ciała kobiety i mężczyzny są niezaprzeczalne, jednak potrzeba wygody i komfortu jest taka sama dla obu płci. Bez względu na to, jakie czynności wykonuje pracownik, odzież BHP powinna zapewniać pełną swobodę ruchów. Za duże, obszerne, niedopasowane spodnie czy kurtki nie spełnią swoich funkcji, przez co pracownik nie jest maksymalnie skupiony na swojej pracy. Co więcej, niewygodne ubranie może utrudniać wykonywanie obowiązków i być niebezpieczne grożąc wciągnięciem ubrań w pracujące elementy maszyn. Może też być przyczyna zaczepienia się, potknięcia i doprowadzenia do wypadku w pracy. Niezależnie od tego, czy jest to fartuch ochronny czy ogrodniczki, kobieta powinna czuć się w nich wygodnie i bezpiecznie.
Medyczne ubrania ochronne dla kobiet wyróżniają się wcięciem w talii – w przypadku fartuchów, czy różnicy w kroju spodni w okolicach bioder – w przypadku spodni. Rozróżnienie na ubrania damskie i męskie dotyczy też obuwia. Nasza firma BHP EKO posiada w swojej ofercie dobre gatunkowo ubrania robocze jak i obuwie dostosowane do kobiecej sylwetki i rozmiarów.

Jaka odzież ochronna dla kobiet?

Estetyka ubrań roboczych dla kobiet

Drugim ważnym aspektem damskich ubrań roboczych jest ich design. Kobiety zwracają większą uwagę na wygląd swojego stroju również w pracy. Kobieta ubrana w męskie ubrania nie czuje się komfortowo, a przez to jej wydajność może być mniejsza. Dostosowanie kroju do kobiecej sylwetki to jednak nie wymysł mody. Ciągle poprawianie za dużego ubrania nie sprzyja efektywności w pracy. Kobiece ubrania robocze mogą posiadać inne kolory i detale, co też poprawia samopoczucie kobiety i jej pewność siebie podczas wykonywania danej pracy. Nowoczesne ubrania robocze już nie kojarzą się z brzydkimi, nudnymi, jednakowymi uniformami. Są to często stroje w stylu sportowym, a różnorodność kolorów sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Odzież ochronna, którą sprzedaje nasza firma BHP EKO są nie tylko praktyczne, ale i ładne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty skierowanej również dla kobiet.